Porto (Portugalsko)

Porto

Porto, přístav

Porto, přístav

Porto je se svým čtvrt milionem obyvatel (s aglomerací má dokonce 1,75 milionu obyvatel) druhým největším městem Portugalska a důležitým přístavem, nacházejícím se v ústí řeky Douro. K nejkrásnějším částem města patří starobylá nábřežní čtvrť Ribeira, která byla zařazena na seznam Světového dědictví UNESCO. Kromě této části města je v centru jen málo skutečných památek. Za zhlédnutí stojí věž Clérigos, katedrála Sé či most Ludvíka I. Byl by hřích navštívit Porto a neochutnat světoznámé víno, které se vyrábí ve Vile Nova de Gaia a patří k hlavním vývozním artiklům Portugalska. Snadné cestování po městě zajišťuje metro, které vede až k letišti, nacházejícím se několik kilometrů severně od města.

Poloha

Poloha: Město leží na severozápadě Portugalska na řece Douro.

Souřadnice: 41° 10′ SŠ, 8° 35′ ZD

Plocha: 41 km²


Obyvatelstvo

Populace: 216 080

Porto - poloha na mapě
 
Publikováno: 16.04.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: Porto

28.05.2016 13:00 petr
---.Lipa.Hustynet.cz

porto je krásné město, plné památek.užili jsme si tam 4 krásné dny. až vyluštíte systém zakoupení lístku do metra, bude to ještě lepší. doporučuji ho navštívit

12.01.2013 13:15 mika
---.net.upcbroadband.cz

libí se mi tito stránky

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist